Neden Fuska Doğal Kaynak Suyu

Bu tanımı yaptıktan sonra; NİÇİN FUSKA DOĞAL KAYNAK SUYU? Bu sorunun yanıtını verebilmek için suyu biraz tanımak gerekiyor.

Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir. İnsan yemek yemeden haftalarca canlılığını sürdürebilirken susuz ancak birkaç gün yaşayabilir. Kanın %92’si, kemiklerin %22’si, beynin ve kasların %75’i sudur. Hücrelerin yaşamsal faaliyetleri, vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesi vücudun su dengesinin korunması ile mümkündür. Vücutta biriken toksinleri atmak, vücudun ısı dengesini sağlamak için idrarla 1500, deri yoluyla 500, dışkı ve solunum ile 300’er ml (toplamda yaklaşık 2,5 lt) su kaybedilmektedir. İnsan vücudundaki; Karbonhidratlarının tümünü, Yağlarının tümünü, Proteinlerinin yarısını, Suyunun %10’unu, Yitirirse Yaşam Tehlikeye Girer.

% 5’lik su kaybında; birey konsantre olamaz. % 8’lik su kaybında baş dönmesi, aşırı yorgunluk, soluma güçlüğü oluşur. % 10’luk su kaybında kas spazmı, aşırı yorgunluk, dolaşım, böbrek yetmezliği gibi ciddi sağlık sorunları ortaya çıkar. % 20’lik su kaybında ölümle sonuçlanır.

FUSKA DOĞAL KAYNAK SUYUNUN ÖZELLİKLERİ

SU REZERVLERİ (Kaynaklar): FUSKA Doğal Kaynak Suyu yılın beş ayı karla kaplı olan Sapanca´nın yüksek dağlarından gelmektedir. İnsan faktöründen kirlenme rıskı olmayan FUSKA Doğal Kaynak Suyu canlı için yaşamsal önem arz eden zengin minareller içermektedir. FUSKA Doğal Kaynak Suyu fabrikası 35lt/saniye su rezervlerine sahiptir. Dünya standarlarında ve gıda yönetmeliğine uygun malzemeler kullanılarak 21 km´lik izale hattı ile kaynaklar fabrikaya indirilmiştir.

Bu yüzden; FUSKA DOĞAL KAYNAK SUYU; Zengin mineraller içerdiğinden tercih edilme sebebidir.

FUSKA DOĞAL KAYNAK SUYU değerleri; Sertlik; 4,5, Ph; 7,5 İletkenlik; 101,7´tir.